1 000 000 Сонячних дахів до 2030 року

112 000 / 1 000 000

Ми з радістю запропонуємо наші варіанти вирішення Вашого питання

31.05.2023

Підвищення тарифу на електроенергію: чому і що робити далі?

Від 1 червня тариф на електроенергію для населення складає 2,64 грн/кВт-год замість 1,68 грн/кВт-год. Таке рішення затвердив Кабмін 30 травня 2023 року. Це логічно, адже тариф для побутових споживачів був вчетверо нижчий, ніж реальна ринкова ціна. Підтримуючи його, держава дотувала кожну кіловат-годину, а звичайні українці сплачували за нього у продуктових крамницях. На такі дотації держава витрачала понад 140 мільярдів гривень на рік з державного бюджету. На сьогодні збитки від російських обстрілів уже оцінюють у понад 10 млрд дол. Якщо вчасно не провести ремонти, то за прогнозами експертів, уже з липня-серпня українців чекатимуть віялові відключення навіть без нових атак.

 

Як підвищуватимуть тарифи на електроенергію?

Підвищення тарифів на електроенергію є необхідним кроком для забезпечення стабільного функціонування енергетичної системи та підвищення якості електропостачання. Важливо, щоб таке підвищення було обґрунтованим та враховувало інтереси населення та економіки в цілому. Станом на сьогодні є прогнози щодо її удорожчання у 4 рази. І хоча обіцяють, що це відбуватиметься поетапно упродовж 1-2 років, це вже неминуче.

 

Україна залежить від імпорту палива та газу, що може вплинути на вартість електроенергії в країні. Наприклад, в квітні 2022 року, НКРЕКП підвищила тарифи на електроенергію для споживачів, які споживають понад 150 кВт-год. та малих підприємств на 10-12%. Це сталося через зростання вартості природного газу та вугілля. У той же час Україна поступово розвиває відновлювану енергетику, що може вплинути на вартість електроенергії в майбутньому.

 

Як підвищення тарифів вплине на попит на відновлювані джерела енергії?

Підвищення вартості електроенергії може суттєво стимулювати попит на відновлювальні джерела енергії і на це є декілька причин.

 

По-перше, зростання вартості електроенергії може зробити ВДЕ більш конкурентоспроможними в порівнянні з традиційними джерелами енергії, такими як вугілля або нафта. Оскільки вартість ВДЕ зазвичай залежить від вартості обладнання та розташування, а не від вартості палива, вони можуть стати більш привабливими для інвесторів та споживачів енергії.

 

По-друге, підвищення вартості електроенергії може сприяти ефективнішому використанню енергії та стимулювати споживачів енергії до зменшення свого споживання та переходу на ВДЕ. Наприклад, споживачі можуть приділяти більше уваги енергоефективності будівель, встановлювати сонячні панелі, щоб зменшити свій рахунок за електроенергію.

 

По-третє, йде розвиток розподіленої генерації, і електроенергія виробляється там, де є споживання, що суттєво зменшує витрати на розподіл і її доставку.

 

Нарешті, підвищення вартості електроенергії може також сприяти розвитку інноваційних технологій ВДЕ та створенню нових ринків для виробників ВДЕ, що може підсилити їхню конкурентоспроможність.

 

Які рішення слід розглядати українцям, аби зробити себе та свої будинки тарифо- та енергонезалежними? Найдешевшим способом забезпечити свій будинок відновлюваною енергією є мережева сонячна електростанція. Цей тип станції використовується для забезпечення власного електроживлення дому або/та продажу електроенергії за "зеленим" тарифом. Вона дає, перш за все, економію на рахунках за електроенергію. Влітку можна заміщувати до 80% потреб будинку, взимку цей показник набагато нижче - до 15%. Мережева СЕС не містить акумуляторів, тож не працює у разі відключень, проте дасть можливість отримати надійне джерело економії та невичерпної енергії на багато років. Гібридні сонячні станції працюють на будь-яких об’єктах, де є доступ до електромережі і використовуються не тільки як резервне джерело живлення, а і як спосіб продажу надлишків електроенергії в мережу за допомогою Зеленого тарифу або Net-Billing для заробітку або додаткової економії. До їхнього складу, крім фотомодулів, входять акумуляторні батареї та спеціальний інвертор. У світлий час доби вони виробляють електроенергію для поточного споживання, а надлишок накопичують в акумуляторах. Автономна станція забезпечує живленням будинок в разі відключень, але її вартість значно вища за мережеву.

 

Ми радимо нашим клієнтам “розтягнути” у часі встановлення гібридної або автономної СЕС, аби зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет. Спочатку можна встановити фотомодулі і гібридний інвертор - це буде повноцінна “мережева” станція, яка генеруватиме дешеву сонячну енергію і покриватиме частково власне споживання будинку. Ближче до осені-зими можна встановити акумулятори, які забезпечать будинок резервним живленням на час відсутності електроенергії.

 

Якщо Ви хочете дізнатись більше про досвід нашого клієнта - власника автономної СЕС, радимо переглянути це відео.