1 000 000 Сонячних дахів до 2030 року

112 000 / 1 000 000

Ми з радістю запропонуємо наші варіанти вирішення Вашого питання

19.10.2023

У конкурсі від Глобального договору ООН переміг проєкт з енергетичної автономності ЦНАПів України

Проєкт систем автономного резервного живлення для ЦНАПів України Фонду Східна Європа відзначили у конкурсі “Партнерство заради сталого розвитку – 2023”

У Києві відбулося нагородження переможців конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку – 2023» від Глобального договору ООН в Україні – української мережі найбільшої у світі спільноти відповідальних бізнесів та організацій. У номінації «Планета» переміг спільний проєкт швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та компанії в галузі сонячної енергетики Atmosfera.

 

У цьому році ГД ООН в Україні нагороджував проєкти сталого розвитку, спрямовані на підтримку України під час повномасштабного вторгнення та в період майбутнього відновлення. Проєкти реалізовуються у партнерстві між бізнесом, державним сектором та громадськими організаціями для досягнення Цілей сталого розвитку. 

У конкурсі брали участь партнерські кейси з 12 країн Європи. Офіційна церемонія нагородження відбулась 17 жовтня за участю представників близько 80 компаній, серед яких журі з Європи, Америки й Японії визначили 14 переможців. 

Програму EGAP та Atmosfera було відзначено за реалізацію проєкту «Автономні громади: сонячні електростанції та системи резервного живлення для ЦНАПів України», який запрацював вже у п’яти областях України від весни 2023 року.

 

«Ключовим гравцем» стали автономні сонячні електростанції потужністю від 5 до 30 кВт, встановлені на покрівлях ЦНАПів. Фотомодулі генерують електроенергію та передають її у системи резервного живлення. Акумулятори автоматично вмикаються та живлять ЦНАПи у разі відключень електроенергії або ввечері задля економії та балансування енергомережі.

«Завдяки сонячним станціям ЦНАП зможуть функціонувати навіть в складних умовах блекаутів взимку. Важливо, щоб громадяни відчували себе в безпеці, навіть коли немає світла в домі. У Фонді Східна Європа ми реалізовуємо проєкти для того, щоб забезпечити стабільність послуг для українців попри все», – відзначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа. 

Atmosfera виступила технічним партнером та взяла на себе повну координацію всього обсягу розгалужених проєктів. Інженери компанії зібрали вихідні дані, розробили технічне рішення під кожний окремий ЦНАП, враховуючи особливості та потреби бенефіціара, здійснили підбір обладнання, розробили проєктну документацію, виконали постачання та роботи з монтажу обладнання.

 

«Усі об'єкти дуже різні з технічної точки зору. При розробленні технічного рішення ми виходили з технічного завдання замовника щодо бажаної потужності СЕС та технічних аспектів об'єкту, зокрема: стану даху, приміщень, споживання об'єкту та потреби по часу резервної роботи. Наприклад, у Вінницькій громаді – одна з найбільших станцій потужністю 30 кВт та 60 кВт·год за ємністю АКБ. Вона здатна забезпечити роботу освітлення, серверної та робочих місць ЦНАПу упродовж 6 годин. Для нас це – однозначно новий досвід, який додає упевненості реалізовувати громадські та соціальні проєкти по всій Україні. Такі проєкти вирішують питання не лише енергетичної безпеки та сталого розвитку громади, а і балансують та розвантажують енергосистему всієї країни», – зазначив Олексій Шишканов, керівник напрямку СЕС для власного споживання компанії Atmosfera.

 

На сьогодні реалізовано 22 проєкти з автономності ЦНАПів, включаючи шелтер для ВПО з Луганської області, до яких сумарно звертаються близько 700 тисяч осіб. Всього будуть забезпечені сталими адміністративними послугами 30 громад у Дніпропетровській, Вінницькій, Одеській, Волинській та Чернігівській областях, а це – 1,5 мільйона громадян.

Проєкт реалізується у межах швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.






Також цікаво
recommend-pixels