1 000 000 Сонячних дахів до 2030 року

112 000 / 1 000 000

Ми з радістю запропонуємо наші варіанти вирішення Вашого питання

Станція на інверторі Sofar
18.05.2023

СЕС на власне споживання для підприємства: з чого складається, як працює та особливості підключення

Сонячні панелі або фотомодулі - це основний елемент сонячної станції. Вони розташовуються на даху або земельній ділянці і збирають сонячне світло. Сонячні панелі перетворюють енергію сонця на постійний струм. 

Наступним дуже важливим елементом є мережевий інвертор, в нашому випадку Sofar 125 кВт. Це пристрій, який отримує постійний струм з сонячних панелей і перетворює його на змінний струм, який може бути використаний для живлення ваших електричних пристроїв у будинку або на підприємстві. Інвертор також контролює роботу всієї системи, забезпечуючи її безпеку та ефективність. Він має вбудовані функції моніторингу, які дозволяють вам стежити за перебігом активності сонячної станції через веб-інтерфейс або мобільний додаток. 

 

Також до складу сонячної системи входить розумний лічильник. Лічильник зчитує інформацію з трансформаторів струму і передає її інвертору, щоб інвертор розумів, яку потужність у даний момент часу він може видати за умови, що вся потужність буте спожита, і перетікання в мережу не відбудеться. 

 

Трансформатори струму знижують номінальний струм на вводі, який зчитує лічильник до ~5А. Це робиться для того, щоб не піддавати лічильник впливу високих струмів та для здешевлення вартості самого лічильника. Тому навіть на великих об’єктах вдається зменшити вартість встановлення за рахунок цього рішення. 

Щит захисту по стороні змінного струму використовується для захисту обладнання в разі стрибків напруги чи короткого замикання. У щит входить Автоматичний вимикач на 250А та ПЗіП 

 

Електрощитова містить автоматичні вимикачі та запобіжники, які забезпечують захист системи від перевантажень та коротких замикань. Вона підключена до інвертора та є необхідним елементом системи, який гарантує безпеку та правильну роботу сонячної станції на власне споживання. 

 

Крім того, інвертор має вбудовані функції моніторингу Sofar, які дозволяють стежити за роботою всієї системи та забезпечувати її ефективність. Наприклад, інвертор може збирати дані про вироблену електроенергію та передавати їх на моніторингову систему, яка дозволяє власнику відстежувати її продуктивність та правильну роботу у режимі реального часу. Моніторингова система також уможливлює віддале керування та моніторинг системи через Інтернет. Власник підприємства може контролювати роботу своєї сонячної станції на власне споживання з будь-якого місця та в будь-який час. 

 

Всі ці елементи поєднуються між собою в єдину систему. Фотомодулі з інвертором з'єднуються сонячним кабелем, стійким до ультрафіолетового випромінювання. Сам інвертор до місця загального вводу з'єднується кабелем великого поперечного перерізу, січення може змінюватись в залежності від довжини кабельної траси. Розумний лічильник з інвертором з'єднується за допомогою інформаційного кабелю типу витої пари. 

 

 

Отже, всі елементи системи, такі як сонячні панелі, інвертор, розумний лічильник та запобіжники, пов'язані між собою та працюють як єдине ціле для забезпечення ефективного та безпечного виробництва електроенергії. Кожен елемент системи відповідає за свою функцію та має важливе значення для правильної роботи всієї системи. 

  

Стандартний гарантійний термін для мережних інверторів Sofar складає 120 місяців (10 років) від дати початку гарантії. Якщо інвертор несправний протягом гарантійного терміну, Sofar надає можливість ремонту або заміну на відновлений інвертор з усіма оновленими мікропрограми. 

 

Якщо інвертор необхідно замінити, залишок гарантійного терміну буде перенесено на замінений блок, тобто гарантійний термін вихідного пристрою подовжиться.  Для інверторів Sofar власник може подати заявку на подовження гарантії протягом 60 місяців від дати виробництва, надавши серійний номер та копію гарантійного талону агрегату. Sofar може відхилити будь-яку отриману заявку, яка не відповідає вимогам дати. Можна придбати розширений гарантійний період на 10, 15 чи 20 років. 

 

В інверторах Sofar 125 кВт виробником передбачено встановлений захист від перенапруги з боку постійного та змінного струму, захист від виникнення дуги постійного струму (AFCI), PID-recovery, захист від струмів витоку та зворотної полярності. 

 

Встановлення інвертора повинно відбуватися на об’єкти з відповідною несучою спроможністю (наприклад, міцну цегляну стіну або еквівалентну міцність, монтажну поверхню тощо), при цьому важливо, щоб інвертор був розміщений вертикально. У належному місці установки має бути достатньо простору для доступу пожежної машини та технічного обслуговування у разі виникнення несправності. Треба, щоб інвертор був встановлений у вентильованому середовищі з достатньою кількістю повітряного охолодження. Вологість повітря повинна бути меншою за 90%. Інвертор можна встановлювати на вулиці, проте важливо, щоб до нього не потрапляли прямі сонячні промені та надмірна волога.  

 

Зазвичай інвертори не потребують щоденного чи планового обслуговування. Але важливо переконатися, що він не заблокований пилом, брудом або будь-якими іншими предметами. Щоб зменшити ризик пошкоджень чи небезпеки, транспортування, установку, введення в експлуатацію та технічне обслуговування має проводити лише кваліфікований електрик. Перш ніж підключати виріб до електричної мережі, треба звернутися до місцевої комунальної компанії, щоб отримати дозвіл. Важливо прочитати всі інструкції, застереження та попередження в посібнику. 

 

Якщо говорити про вартість станції та електроенергії, отриманої з неї, то орієнтовно можна рахувати, що 1 кВт станції буде коштувати 650 доларів, а 1 кВт·год згенерованої енергії цією СЕС буде коштувати вам 1,2 грн/кВт·год, що значно заощаджує кошти, якщо рахувати з вашим звичайним тарифом на електропостачання.